Masarykova univerzita

Hlavním pořadatelem tábora je Masarykova univerzita, která táboru pomáhá nemalou finanční částkou i zkušenostmi.

Většina z vedoucích ostatně na Masarykově univerzitě studuje nebo již dostudovala. Děkujeme naší alma mater za předané vědomosti a zkušenosti a děkujeme tímto také Přírodovědecké fakultě za podporu finanční, bez které by se ÚLeT nemohl realizovat.

ÚLeT založili lidé z Divadla Fyziky – ÚDiF společně s Instruktory Brno. Kdo tedy jsme?

ÚDiF

Divadlo fyziky ÚDiF je první pojízdné Science centrum v Čechách. Vzniklo z nadšení lidí, kteří zjistili, že nejvíce je baví brát si fyziku do rukou a dělat experimenty. Více než deset let jezdí po školách, univerzitách, hvězdárnách a lidem všeho věku ukazují fyzikální pokusy.  „Na začátku nám říkali, že to nemůže nikoho bavit, ale dnes víme, že to baví nejen nás, ale i veškerou veřejnost. Svoje zkušenosti z předávání radosti a pochopení bychom rádi zúročili právě na ÚLeTu.“

www.udif.cz

Instruktoři Brno

Je spolek lidí, kteří jsou přesvědčeni, že to, z čeho pramení zkušenosti nás všech, jsou osobní zážitky. Překonání výzvy nemůže být nahrazeno sledováním dobrodružného filmu, vyluštění šifry vlastním důvtipem je cennější než spoléhání na slečnu Marplovou a osobní setkání s divokou vodou či skalní věží nelze srovnat s cestovateskou besedou.

Co nabízejí? Zážitky. V netradičních formách a rozmanitých podobách. Recesní víkendové akce i propracované týdenní kurzy. Pro outdoorové drsňáky i tvořivé pohodáře. Pro mladé i zkušené.

www.instruktori.cz

 

Financování

ÚLeT je finančně podporován Přírodovědeckou fakultou Masarykovy univerzity.

ÚLeŤáčtí vedoucí …

Představme pár větami každého z nás, ať víte, na koho se můžete těšit.