Foto 2016

ÚLeT+ 2016 - Challegne accepted

challenge-accepted

ÚLeT+ byla výzva pro nás všechny. Vedoucí nevěděli, zda zvládnou dva týdny intenzivního programu v kuse, účastníci nevěděli, zda je v takové věku ještě táborování bude bavit. A výsledek byl nepředstavitelně intenzivní a skvělý tábor plný úžasné atmosféry. Děkujeme!

Videa Velké fyziky a Reklam najdete nahraná pod tímto odkazem: https://www.youtube.com/playlist?list=PLd2YLFOmMTRs4h3f64yw23zAEdhyuS_Hn . • A to jsme my všichni, to nám to ale sluší, že? :D
 • Úterý - jak rychle a efektivně poznat zbytek týmu?

  Po příjezdu si musíme odbýt pravidla a tradiční seznamky. Bez toho to bohužel nejde, ale musím říct, že i pro mě to byla s vámi zábava a moc příjemná zkušenost.

   

  Pro seznámení v užších skupinkách jsem zvolili aktivity typu Ice brakers. Zkoušeli jsme lyže, přetáčení koberce nebo lovení min.

  Na science festival k nám zavítali Jamie a Adam ze slavného kanálu Bořičů mýtů a tak jsme shlédli jednu z jejich nejlepších show "Vidět zvuk, slyšet světlo".

  Společně se všemi vedoucími jsme se vyběhali u vykopávek v muzeu. Čekala nás realita korupce a boj proti příšerám vedoucím.

   

  Ke konci dne jsme využili tmy a podívali se na optické experimenty prakticky. Připomeňte si hrátky s Bářiným želé, s Adamovým nahým laserem, s Vojťákovým opravdu silným laserem, a se Sašiným mícháním barviček.

  Den jsme uzavřeli první pořádně týmovou aktivitou - stavěním mostů. Vaše skvělá díla nás mile překvapila :)

 • Středa - experimenty, experimenty a zase experimenty

  Celé dopoledne vyrábíme. V první části leptáme plošňáky pro další vlastní pájení...

   

  A vrtáním, řezáním a šroubováním vyrábíme pastičkomobil. Prostě autíčko poháněné pastičkou na myši.

  Nezapomeneme se vyběhat a odreagovat tentokráte naším vlastním pexesem :) .

  Odpoledne nás čeká hodně netradiční program - pitva. Prasečí srdíčka, kravská očíčka a vnitřnosti staré elektroniky nás zabavily skoro na tři hodiny. Ty rukavice - nakonec jsme je našli!

  A abysme zase jen celé odpoledne neseděli, UFBY zajistí pořádnou dávku pohybu.

  A pak už jen hrátky se Sašou na závěr. Vzpomenete si, kolik kusů oblečení měl na sobě vítěz?

  A protože letos na úplný závěr plánujeme něco jiného než táborák, přesouváme ho netradičně n druhý den a slibuji, že příště už to neuděláme :)

 • Čtvrtek - vedro, zmrzka a rakety, co nelétají

  Když už máme vyleptaný plošňák, tak si ho i osadíme... Pájení všem moc šlo a nakonec všechny výrobky fungovaly.

   

  Protože jsme fyzici, milujeme strategie a jednu jsme si pro vás také připravily. Obměna známých ekosystémů vás jak doufáme pobavila a výsledků byl jasný skvělý strategický vývoj. Děkujeme za snahu i v tom děsném vedru!

  Za odměnu ten den byly pokusy s kapalným dusíkem a zmrzkáááá!

  Odpoledne bylo věnováno našemu né zcela vydařenému raketovému programu, který bych interně nazvala vyrábění dýmovnic.

  A bylo fakt vedro a to se nesmí nechat žádný účastník suchý! Nobelovky a šumáky a stříkačky :)

  Večer jsme si udělali zpětnou vazbu a zasmáli se u Šarád s facilitací. A nakonec na dobrou noc a oddych vedoucích oblíbené Letní kino, které se, jak každý vedoucí pro hodinu delší spánek doufá, stane tradicí. :) Apollo 13

 • Pátek - výlet

  Autobus málem nedorazil. Nakonec ale přece jen a my jsme se mohli vydat na cestu kolem Moravice. V první polovině cesty jsme šifrovali, některé týmy asi nikdy nezapomenou na Sudoku :) Došli jsem až na zříceninu hradu Vikštejn. Cestou zpět jsme se kolíčkovali a hlavně kochali umělým kanálem a přírodou. Celá cest byla kolem 24 km. Docela nás to zmohlo, zvlášť zase to vedro.

   

  A tak jsme se večer rozhodli odpočívat u deskovek a Adam pro vás objednal výborné kakajíčko.

 • Sobota - velká fyzika

  Téměř půlku dne jsme opět věnovali fyzice. Ve třech skupinkách jste měli pod vedením jednoho vedoucího možnost studovat jednu oblast. Na výběr byla Mikrovlnka, Radioaktivita a Perpetum mobile. Na závěr jsme všem ostatním předvedli, co jste se dověděli. Videa jsou pro vás dostupná i na youtube.

   

  Vyblbli jsme se novou úletí aktivitou - balonkovou přehazkou.

   

  A pak, poměrně unavení, jsme šli stavět katapulty. No, revoluce dala dost zavrat Frantovai, ale alespoň vás to bavilo a výsledek nakonec fungoval vlastně všem :)

   

  Z večerních aktivit bohužel neexistují fotky, ale určitě stojí za to je nezapomenout.

  Prví aktivitou byly dramahrátky se Sašou, která je odvedla naprosto perfektně a vy jste se vyžili i trochu kreativně.

  A poslední aktivitou dne byly semínka a zamýšlení se nad našimi sny. Otevřeli jste se sobě i ostatním a za to vám moc děkujeme. Atmosféra aktivity byla úžasná a po jejím ukončení jsme se sešli nad šálkem dobrého čaje a příjemně si popovídali. Parádní večer!

   
 • Neděle - přespání mimo areál

  Ráno jsem začali rozcvičkou a obíhali jsme kolem jako družice.

   

  Navnazeni radioaktivitou z předchozího dne jsme si spájeli vlastní dozimetr, přesněji ionizační komoru. Nefungovala úplně stoprocentně, ale pájet hnízdo byl myslím pro všechny zážitek.

   

  Pro velký úspěch jsme si zopakovali přehazovanou, tentokráte s novými pravidly.

   

  Adam, nešika, hodil do studny radioaktivní smolinec a tak jsme se pro bezpečnost vydali přespat mimo areál. Stavěli jsme přístřešky, někteří nocovali pod širým nebem, ale než jsme šli spát, čekala nás noční hra. Dvě území, studny, lightsticky. Plížení i běhání. Fairplay? Oživování. Atmosféra. Noc. Příště znova!

   
 • Pondělí - zahradní párty

  Dopoledne jsme se probudili ve vlastních přístřešcích nebo pod širákem, sbalili si věci a nasnídali se společně v trávě. Snídaně za námi dokonce sama přijela. Dopoledne jsme taky trochu zmapovali terén, ale je vidět, že příští rok to musíme udělat pořádně :).

   

  Po obědě jsme se více seznámili s naším tělem a prošli si mnoha disciplínami. Zajímavé bylo i výsledné vyhodnocení a porovnání.

   

  A na závěr celého tábora jsme přichystali zahradní slavnost. Tu jste ale otevřeli vy sami svými skvěle zpracovanými reklamami. Ty opět najdete na youtube :) Rozlučka pak byla v plné parádě s kouřem, bublinami, UV světlem, muffinami i diskotékou. Děkujeme všem za úžasný závěr tábora!

   
 • Úterý - velké loučení

  Poslední den už jsme si jen dopoledne zahráli pár drobniček a začali balit sebe i tábořiště. Některým se domů opravdu nechtělo, ale všechno jednou zkončí a tak i ÚLeT+. Nesmírně vydařený ÚLeT+. Děkujeme!