Foto 2018

ÚLeT+ na volné motivy knihy „Stopařův průvodce po Galaxii“

Vaše stop motion

 

Středa

Při příjezdu jsme si postavili naše nové městečko ze dřeva, izolepy, provazů a klacků a dali jsme mu název Drevokocůr. Abychom se v novém moderním CITY sousedsky poznali, čekalo nás několik seznamovacích sousedských aktivit, jako například rozuzlovávání provazu souseda. Všichni jsme si také podali ruce, řekli svá jména, nakreslili obličej neznámého spolubydlícího a po vesnici vytvořili zajímavý dotazník.

Naši vesnici se však rozhodla paní starostka zbourat na úkor nové dálnice. Nedali jsme se, snažili jsme se protestovat a vytvořili jsme spoustu banerů. Zkusili jsme také protestovat na úřadech a co nejrychleji vyběhat nějaké řešení.

Nic ale nepomohlo a naši vesnici zbouralo modro-žluté „Drtítko“. Málem zajelo i neoblomného Adama. Dnes jsme tak neměli, kde spát. A tak jsme všichni usínali hromadně v tělocvičně jiné vesnice. Pro zlepšení nálady jsme si ještě večer dali společenský program s pokusy z chemie vedené Bárou a Adamem.


 

 

Čtvrtek

Ráno jsme sbírali zlaté cihličky v ruinách naší vesnice na cestě plné nástrah. Aby jsme si užili trochu výroby, rozděleni na poloviny jsme se jali pájet a řezat a ohýbat plexisklo. Naše obyvatelé vesnice jsou pořádní kutilové. 

Pak ale přišli Vogoni. Země stojí v cestě mezigalaktické dálnici, upozornění leží už stovky let na Proximě Centauri. Lidstvo bude zničeno. Ještě že máme známosti, a tak nás zachránil Artur Gent, známý stopař po Galaxii, který na dlouhou dobu uvízl právě na Zemi. A tak se ocitáme v kosmu a objevujeme, jak naše Galaxie vlastně vypadá.

Provětraní po blízké Galaxii si jdeme pracovat na svých projektech. Tahle výroba nás bude provázet po celou dobu tábora. Někteří šili, jiní pracovali se dřevem, další pájeli a programovali a ještě další vyvíjeli rakety. 

Večer, aby nám nechyběla fyzika, ještě zkoumáme trochu optiky s Bárou a také magnetismu s Adamem. Úplně na závěr jsme přistáli (někteří velmi tvrdě) s našimi přistávacími moduly na cizí planetě.


 

 

Pátek

Ráno jsme se proběhali při oblíbeném týmovém pakobalu. Nutno podotknout, že vedoucí se snažili, ale byli jste prostě lepší. Pak jsme se pustili do projektů a tak se ve Fulneku vytvořilo několik míst s koncentrovanou zručností a vědomostmi: Dřevo, Pájení, Robotika, Šití, Rakeťáci. Trochu jsme se na závěr opět osvěžili během, tentokrát snad ještě vtipněji, když nás honily střevní problémy 🙂

Potom jsme na naší cestě po Galaxii náhodou potkali i našeho starého známého Zafoda, toho času prezidenta Galaxie, který nás pozval na večeři do restaurace Na konci vesmíru. Nojo, jenže samozřejmě neměl místo a tak jsme si museli vyrobit nejprve plavidlo na nepravděpodobnostní pohon. To se všem po počátečních rozvahách skvěle podařilo.

Na konci vesmíru nás čekala hostina – řízečky a pěkný slejvák. Slejváku jsme se ale nelekli, sice mokří, ale veselí se najedli na louce s krásným výhledem a nakonec jsme se rozhodli přespat opět v Pevnosti, protože mokří a zmrzlí bychom se ráno vzbudit nechtěli. 


 

 

Sobota

 Sobotu jsme začali menším běháním a následně hrami s vysílačkami. Co kdyby se nám vysílačky ještě v průběhu tábora hodily? Část dopoledne jsme také věnovali našim projektům.

Po obědě nás čekala celoodpolední aktivita, vytvořit si vlastní video ve stylu Stop motion. Výsledky byly nad naše očekávání a protože jste měli k dispozici všechny foťáky, nemáme z tohoto programu žádné fotky 🙂

Večer jsme strávili s Vogonskou poezií a fyzikou na téma světlo v podání Adama. 


 
 

Neděle

Neděli jsme vybrali jako výletový den. Naší misí bylo najít Hlubinu myšlení, super počítač, který byl naprogramován pro to, aby odpověděl na otázku života, vesmíru a vůbec. Na cestu jsme se ale vydali netradičně po týmech samostatně. Bez vedoucích. Vložili jsme do vás důvěru a samostatnost. Rozdali mapy a ponechali vašemu 10km osudu. Na konci jsme se sešli u štoly Woodboys. A jali jsme se ji prozkoumávat. S patřičným jeskyňářským vybavením. Večer jsme pak přespali kousek od štoly, venku v lese, v přírodě. Nabaštili jsme se vařeného gulášku od mistra Darwina a pak si na chuť upekli sladké šneky nebo bochánky. Většině z nás se spalo lépe než obvykle. 


 
 

Pondělí

Vrátili jsme se z výletu poměrně pozdě a celé odpoledne jsme strávili pohodovým doděláváním projektů. Vaše výsledky byly úžasné! Právem na sebe můžete být pyšní! Prezentace, které nás pak čekaly byly prostě super 🙂

Odpoledne jsme se pak rozhodli, že se nedáme a naši Zemi si zase postavíme. Ponořili jsme se tak do konstrukce planety a cestovali IGM = Intergalaktickým metrem. (Bohužel se nám někde poděly fotky.)

Úplně na konci dne jsme se pak ponořili do sebe a zkusili si odpovědět na vtipné i intimní otázky našeho života.


 
 

Úterý

Ten den se podezřele podobal čtvrtku. Dostali jsme se do časové smyčky do dne, kdy Vogoni zbořili Zemi. Zahráli jsme si cihličky, popájeli si a pohráli s plexisklem a pak jsme měli šanci Zemi zachránit velkou kooperativní hrou. Postupnými úkoly jsme otevřeli zařízení, které zrušilo celou demolici. Nezbývalo, než náš úspěch oslavit a užít si posledního společného večera. Počasí nám nepřálo a tak jsme se uchýlili ke společným hrám v podkroví. Poklid jsme si přerušili v mírném mrholení krutou noční bojovkou, která nám ještě zbývala k naplnění všech očekávání tábora.

 

Těšíme se na vás zase v roce 2019!